Polish

English

Deutsch
  
Aktualności
Zajęcia z Aerobiku
Zapraszamy na zajęcia w każdy czwartek o godz. 18.45
Zwiedzanie Pałacu Odrowążów
Uprzejmie informujemy, iż od dn. 01.11.2017r. do końca marca 2018r. nie ma możliwości zwiedzania Pałacu przez osoby indywidualne.

Istnieje możliwość zwiedzania przez grupy zorganizowane po uprzednim ustaleniu terminu w recepcji ośrodka osobiście lub pod nr tel. 77 45 19 100
 
Podstrony:  1  2  3  4 
Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Budowa ośrodka-część turystyczno-wypoczynkowa

Projekt Budowa Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego w zespole pałacowym w Kamieniu Śląskim w gminie Gogolin został zrealizowany w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego; Priorytet I - Rozbudowa i modernizacja infrastruktury służącej wzmocnieniu konkurencyjności regionów, Działanie 1.4 - Rozwój turystyki i kultury.

Wysokość dofinansowania całej inwestycji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 35 %. Wkład własny Diecezji Opolskiej wynosi 65%.

 
Głównym celem projektu było wykorzystanie walorów kulturowych, przyrodniczych i dziedzictwa kulturowego wsi Kamień Śląski dla rozwoju turystyki, stymulującej rozwój społeczno-gospodarczy regionu opolskiego, w tym gminy Gogolin. Realizacja projektu przyczyni się między innymi do:
  • zrównoważonego rozwoju ochrony środowiska
  • wydłużenia sezonu turystycznego i zapewnienia całorocznych atrakcji rekreacyjno-wypoczynkowych
  • poprawienia konkurencyjności opolskiej oferty turystycznej
  • ułatwienia dostępu do atrakcji kulturowo-rekreacyjnych i do obiektów turystycznych
  • rozwoju turystyki, rekreacji i aktywnego wypoczynku dla osób niepełnosprawnych
W dniu 15 grudnia 2004 r. ogłoszono przetarg nieograniczony na realizację powyższego projektu inwestycyjnego, którego przedmiotem było: wykonanie robót budowlanych wraz z wyposażeniem.
7 kwietnia 2005 r. podpisana została umowa między wykonawcą a inwestorem. Termin rozpoczęcia prac budowlanych pokrywa się z terminem podpisania umowy. Termin zakończenia inwestycji wyznaczono na dzień 30 kwietnia 2006 r.
 
Dnia 30 grudnia 2005 r. Diecezja Opolska podpisała umowę z Urzędem Wojewódzkim w Opolu o dofinansowanie projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 
Pierwszy etap projektu inwestycyjnego obejmował budowę nowego obiektu sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowego o kubaturze 5 090 m3. Jest to budynek o dwóch kondygnacjach. Na parterze mieści się:
  • basen o powierzchni 229,15 m2
  • basen o powierzchni 94 m2, przystosowany dla osób ruchowo niepełnosprawnych
  • sala psychoterapii i kinezyterapii o powierzchni 28 m2
  • sala ćwiczeń ruchowych o powierzchni 48,15 m2
  • sauna o powierzchni 5,15 m2
Piętro stanowi część mieszkalną z dwudziestu siedmioma jednoosobowymi pokojami o powierzchni ok. 8,70 m2 z łazienką o powierzchni ok. 2,5 m2
 
Zamieszczone zdjęcia   ilustrują stan realizacji pierwszego etapu projektu (31.03.2006 r.)


Nowy obiekt sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowego - widok od strony lotniska

 
Niecka basenowa większa (16 x 8 m)

 
 
Niecka basenowa mniejsza przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo (8 x 4 m)
 
        
Hala basenowa z sauną

         
       Przejście z hali basenowej do części mieszkalne

 
Przebieralnia basenowa


       
     
Pokoje mieszkalne


W drugim etapie realizacji ww. projektu inwestycyjnego podjęto prace adaptacyjne spichlerza na cele turystyczne. Spichlerz jest wpisany do ewidencji zabytków. Jego kubatura wynosi 3 439 m3. Jest to obiekt posiadający trzy kondygnacje. Parter stanowić będą: hol wejściowy, cafeteria z małą gastronomią i z pięcioma stanowiskami internetowymi o powierzchni 47,35 m2, zespół gabinetów do masażu. Pierwsze i drugie piętro przeznaczono na część mieszkalną, obejmującą sześć pokoi jednoosobowych i osiemnaście pokoi dwuosobowych o powierzchni od 12,50m2 do 26 m2, każdy z łazienką o powierzchni około 3m2.

 Zamieszczone zdjęcia ilustrują stan prac adaptacyjnych związanych z realizacją drugiego etapu projektu (31.03.2006 r.)Spichlerz - widok od strony lotniska


Korytarz łączący budynek basenowo-mieszkalny z budynkiem dawnego spichlerza
 
 
Wnętrze byłego spichlerza - korytarz

 
Wnętrze byłego spichlerza - pokój mieszkalny
 
 
W dniu 29.05.2006r. ukończono prace i oddano obiekt (turystyczno-wypoczynkowy) do użytku. Aby obejrzeć efekty tych prac, zapraszamy na naszą galerię zdjęć
  Code and design by   new4mat.com Administracja  
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.